HIKO

“Začalo to nenápadně-tím, že se v tehdejším Československu nedala koupit kvalitní vodácká výbava.

Domluvila jsem se s kamarádkou – kajakářkou z USA, která tam měla firmu na plovačky, že mi pošle materiál, a já to zkusím ušít tady,” vzpomíná Marcela Hilgertová na zrod firmy HIKO. “ Vždycky po večeři jsme uspali děti, sundali ubrus ze stolu, na kterém byly naznačeny délky popruhů a gum, a pustili se s manželem do práce,” popisuje začátky u šicího stroje v kuchyni pražského panelákového bytu.

Od šicího stroje v kuchyni, přes pronajatou místnost v přízemí vysokoškolských kolejí, větší prostory v pražské Uhříněvsi a poté v Mníšku pod Brdy, dospěla konečně firma až do „vlastního“, současného sídla na Jílovišti.  Zde je nejen prodejna se vzorkovnou, ale i výrobní dílny a sklad. Výroba postupně rostla od první plovací vesty až k několika stovkám produktů, od divoké vody k vybavení pro většinu vodních sportů a vodní záchranáře. Na chodu firmy se v současnosti podílí přes 60 zaměstnanců.

A jak vlastně vznikl název rodinné firmy, která už čtvrt století dodává na trh vybavení pro vodáky?

Historie sahá do poloviny minulého století, kdy se otcové Ivana a Marcely - Luboš HILGERT a Zdeněk KOŠŤÁL, potkali v reprezentačním družstvu bývalého Československa jako závodníci ve slalomu na divoké vodě. Ti naučili své děti milovat vodu a sport. A z prvních slabik jejich slavných příjmení vznikl název HIKO.

Česká výroba, český vývoj a český design si úspěšně nachází cestu k vám, našim zákazníkům. Také díky tomu se naše firma stala jedním z nejznámějších světových výrobců ve svém oboru. Při vývoji všech výrobků čerpáme ze zkušeností jak vlastních, tak i našeho HIKO test týmu, složeného ze špičkových jezdců různých vodáckých disciplín. Sledujeme nejnovější trendy jak v oblasti nových materiálů, tak nových technologií. Od samého počátku se řídíme filozofií, že jen to nejlepší je dost dobré.

Snažíme se vám poskytnout co nejlepší zboží i kvalitní servis, tak, aby vybavení značky HIKO umocnilo vaše nevšední zážitky na vodě. 

Vaše HIKO

4 položek celkem
buckaroo helma detska 2906
BUCKAROO dětská helma
do týdne doručíme
1 190 Kč

Lehká a pohodlná helma pro všechny vodní sporty.

Kód: 1412/BIL
neo 3 0 j bolero 3044
neoprenové bolero
do týdne doručíme
1 340 Kč

Neoprenové bolero je vyrobené z 4 mm neoprenu, který napomáhá udržet dítě neustále v teple. 

Kód: 1406/116
rafter detske neo boty 1746
RAFTER dětské boty
do týdne doručíme
890 Kč

Dětské neoprenové boty pro nožičky v teple a pohodlí.

Kód: 1415/27
baby
záchranná vesta HIKO
do 24 hodin zasíláme
890 Kč

Skvělá a hlavně mega bezpečná dětská záchranná plovací vesta od české firmy HIKO ve třech velikostech od 80 cm výšky. 

Kód: 1403/I -

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem